Автор: Колизей Категория: Персона
Печать

Хто такі ріелтори? Як заробляти на нерухомість? Чи є сенс інвестувати і скільки можна заробити? На ці та інші питання відповіла спеціаліст з покупок та інвестицій в нерухомість, співвласниця компанії «РіелтСервіс» Трунова Ліана.


Розкажіть коли і як ви розпочали бізнес у сфері нерухомості?

Свою справу ми почали у 2010 році разом з моїм, тепер вже чоловіком, Іллею Труновим. Наші стосунки і бізнес розвивались паралельно. Думаю, саме любов допомогла нам витримати всі труднощі і кризи, які були за ці роки. Чесно кажучи допомагає і зараз. Інтернету тоді ще у масі не було і ми давали об’яви в газети та працювали з початку тільки удвох. Створювали базу клієнтів та об’єктів на продаж. Днем на телефоні, увечері на показах. Десь через рік ми вирішили, що готові взяти у команду ще людей. Виросли об’єми продаж і кількість клієнтів і ми вже фізично не могли обслуговувати їх на тому рівні, на якому потрібно, тому що кожен клієнт це індивідуальна робота і багато факторів комунікацій.

На що зараз самий великий попит серед покупців?

Коли ми почали працювати у сфері нерухомості, ми відразу обрали для себе певний сегмент. Враховуючи, що нас було двоє і що ми розуміли, що розірватись не вдасться на всі сегменти, то ми відразу обрали продаж квартир. Тому я можу говорити тільки про сегмент у житловій нерухомості.

В останні роки квартирний сегмент у Полтаві

значно розширився. З’явилось багато новобудов. Значно покращилась якість житла. Серед усіх можу виділити «Стандартбуд», «СМНК», КБП, який свого часу «трусонув» ринок Полтави, показав, що можна будувати не тільки окремі будівлі, а цілий мікрорайон — такий, як вони збудували на Россошенцях. Ці забудовники за сегментом нерухомості відрізняються, але об’єднує їх надійність і якість, таку нерухомість приємно продавати.

 

Який рівень попиту на нерухомість у порівнянні з іншими городами України?

В Полтаві нерухомість коштує достатньо дорого, якщо порівнювати навіть з Києвом чи Одесою. Є багато заможних полтавців, які можуть дозволити собі елітні квартири та інвестиції в нерухомість з метою прибутку або збереження грошей, тому попит в Полтаві достатньо високий. Наше місто дійсно є привабливим для інвестицій. На піку «інвестиційного вікна» річний прибуток доходив до 60%, зараз цілком реально отримати в межах 30%, що теж є надзвичайно вигідно з практичною відсутністю ризиків.

За звичай квартиру купують для того щоб:

  • Потім здавати її в оренду
  • Перепродати дорожче
  • Для власного проживання
  • Чи для того, щоб зберегти гроші від інфляції

Саме тому, коли була пандемія більшість людей вкладали гроші саме у нерухомість і це один з факторів, який привів до злету цін у 2020/21 роках.

Як вплинув локдаун на ваш бізнес взагалі?

Авжеж як і всім нам було складно, бо офіс був закритий, а оренду доводилось сплачувати у повному обсязі, але ми дуже намагались підтримувати настрій наших клієнтів і не давати їм падати духом у цій не простій ситуації. Згодом мої клієнти неодноразово виражали мені вдячність за те, що я відкрито, щиро вступала з ними в контакт у той час. Тоді я робила прогнози, що ціни зростуть і ті що до мене прислухались, мали добру вигоду і були дуже вдячні.

У цей час я навчилась продавати квартири через інстаграм, що ще раз довело, як важливо у наш час мати особистий бренд у соціальних мережах. До речі запрошуємо читачів. Не зважаючи на всі труднощі ми відкрили наш третій і найбільший філіал.

Чи отримуєте ви інвестування зарубіжного капіталу у Полтавську нерухомість?

Так є дві основні категорії таких клієнтів.Перша — це ті, що виїхали з метою заробити на квартиру. Купили і повернулись до роботи.

Друга — це люди, які в принципі живуть за кордоном, но прийняли рішення інвестувати в нерухомість і роблять це у Полтаві. Основний вік клієнтів 25–35 років.

Якщо ми говоримо про кредитні кошти, то яка зараз найбільш вигідна ставка?

Зараз існує президентська програма яка складає 7%. Це має бути новобудова і ще ряд умов, з котрими ми зазвичай відправляєм клієнтів у банк.

Але загальна більшість наших клієнтів купують квартири за власні, а не за кредитні кошти, бо багато хто пам’ятає ті страшні роки кризи, коли люди втрачали великі кошти та накопичення у банках. І тому люди намагаються уникати кредитувань і великих накопичень.

Чи існує якась закономірність, сезонність у продажу нерухомості?

Сезонність існує тільки у голові. Нерухомість це саме та сфера, котра абсолютно не залежить від пори року.

Чи важко працювати ріелтером?

Однією з наших місій є змінити ставлення до професії «ріелтор». У цій сфері однозначно не може працювати будь хто і люди, які прийшли на «легкі гроші» «вилітають» через пару місяців. Ріелтор — це людина яка має високий рівень емпатії, це людина з високим емоційним інтелектом.

Як приєднатися до вашої команди?

Дуже просто зателефонувати нашому HR -менеджеру нас своя авторська програма навчання і стажування особисто її створювала враховуючи всі нюанси і складнощі нашої професії. Наша мета — щоб людина могла швидко адаптуватися і почати продавати вже в перший місяць роботи. Нерухомість — це один з найдорожчих товарів у світі і продавати його надзвичайно круто і цікаво.

У нас досить серйозні фільтр людей, які заходять в компанію. Важлива не кількість, а якість. Ми пишаємося тим, що у нашій команді багато людей, які працюють роками.

Які у вас плани на 2022 рік?

На наступний рік у нас плани грандіозні! Впевнена, що ми вийдемо на новий рівень у наші роботі та приємно здивуємо наших клієнтів.

Для тих хто має власний бізнес, хочу побажати рухатись до своєї мети, не боятися і не зупинятися. «Точки нерухомості» в бізнесі не існує, якщо ви зупиняєтесь, ви не стоїте на місці, вас «відносить» назад, тому тільки вперед до нових перемог!

Рекламный отдел и Редакция

Instagram @Poltava.top.people

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

You are here:   HomeПерсонаЕлена Рудим